Kovács Sanyi: Új idény, új kihívások

Interjú Kovács Sanyi autóversenyzővel, az április 18-i FRT futam előtt.

Április 18.-án újra ringbe szállsz Kiskunlacházán azFRT.HUkupán. Várod már?
- Igen, ez így igaz. Nagyon várom már az idei szezont, új idény, új kihívásokkal.

Kéthónapja ültél itt autóba utoljára. Mesélnél, hogy miként készültél fel a 2015-2016-os versenyszezonra?
- Március 14-én volt az előző idény utolsó versenye Kiskunlacházán. Mivel megvolt a biztos 5. helyem a kategóriámban, ezért nem vettem részt ezen a versenyen, helyette a Solti tavaszi napok keretein belül a Csapatom szervezett élményautóztatást, és ott róttam a köröket az általunk kiépített pályán. Először a Kupás Astrával, majd a nap nagyobb részében a Tigrával mentem. Egész nap vezettem, gyakoroltam. Az előző idény minden külső és belsőkamerás felvételeit kielemeztük a csapatommal.

Ezen kívül, idén márciustól elkezdtem gokart versenyekre járni. Kecskeméten a Birizdo Kart Kupa sorozatban is versenyzek. Április 11-én volt a második forduló, ahol az időmérő edzésen a kategóriámban a második helyen végeztem, a versenyen viszont a gokart műszaki hibája miatt kiállni kényszerültem. Szeretnék minden itt szervezett versenyen részt venni és a dobogón végezni, ezért mindent meg is teszek.

A 2014-2015-ös bajnokságot az előkelő ötödik helyen zártad. Mi a célod az új bajnoki évadban, hol szeretnél végezni?
- A mostani FRT bajnokságban a kategóriámban szeretnék a dobogón végezni.

Most melyik versenyautót fogod be versenyre?
- A mostani versenyen az Opel Tigrával fogok menni.

Köszönet Fekete Lászlónak, a Mogul Racing Team-nek, illetve a NIVO Motorsportnak, hogy rengeteg élménnyel gazdagodtam, és egyre több lehetőséget kapok tőlük.
Köszönöm Turák Lászlónak, aki egyben a csapattársam és a legjobb barátom is, a sok biztatásokat, a sok-sok hasznos versenyzői tanácsokat.

Köszönöm az Interjút!

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 20. 09:46, szombat | Sport

Győzelemmel avatta fel az Alba Arénát a magyar jégkorong-válogatott

A jövő vasárnap kezdődő divízió I/A-világbajnokság előtt álló magyar férfi jégkorong-válogatott 2-1-re legyőzte az elitben szereplő norvég csapatot a székesfehérvári Alba Aréna avató mérkőzésén pénteken.

2024. Április 20. 09:45, szombat | Sport

A Veszprém kilenc góllal nyerte meg a Szeged elleni rangadót

A címvédő Telekom Veszprém házigazdaként 36-27-re legyőzte a Szegedet a férfi kézilabda NB I péntek esti rangadóján.

2024. Április 19. 07:24, péntek | Sport

Bukaresti tenisztorna - Fucsovics legyőzte a második kiemeltet, és negyeddöntős

Fucsovics Márton bravúros győzelemmel bejutott a negyeddöntőbe az 579 ezer euró összdíjazású, bukaresti salakpályás férfi tenisztornán.

2024. Április 17. 17:22, szerda | Sport